Ey Oğul (Eyyühe' l-Veled)

İslam aleminde huccetul-islam olarak tanınan İmam Gazzali Hazretleri devrinin en büyük islam alimi, kelamcısı, eğitimcisi, fizolofu, ahlakcısıdır...

Eser Detayı

 • Yazar : İmam Gazali
 • Çevirmen : Hasan Küçük
 • Yayın : MARİFET YAYINLARI
 • Fiyat : 15TL
 • Görüntülenme : 417
Sipariş Ver

Kitap Detayları

İslam aleminde"huccetu'l-islam" olarak tanınan İmam Gazzali Hazretleri, 1058-1111 yılları arasında yaşayan devrinin en büyük islam alimi, kelamcısı, eğitimcisi, fizolofu, ahlakcısı ve aynı zamanda tasavvufi açıdan devrin büyük evliyalarından manevi ilmi çok yüksek bir zattır İmam Gazali Hazretleri .

 

Eğer Bu Kitap Hoşunuza Gittiyse Lütfen Paylaşın

Diğer Eserler

İmam Gazali Eserleri Açıklama

 • İhya'u Ulum'id-Din (4 Cilt)

  Üç şey kimde bulunursa onun imanı kemâle ermiştir: Allah rızası uğrunda kötüleyenlere aldırmamak, ameliyle riyâkârlık etmemek, biri dünya diğeri âhiretle alâkalı iki şey arz edildiğinde, âhiretle alâkalı olanı seçmek.

  Dilin Afetleri (Dil Belası)

  Okundukça Susturan Eser İmam Gazali Dilin Afetleri Kitabı

  Ölüm ve Ötesi

  ‘‘Bize nasihat et ey Allah’ın Resulü ’’ diyen Hz. Ömer'e (r.a.) hitaben, Peygamberimiz (s.a.v. ): ‘‘ Nasihat olarak ölüm sana yeter, ey Ömer! ’’ buyurmuştur.Eğer ki bir insan ölümden herhangi bir ibret ve nasihat almıyorsa, başka hiç birşeyden alamaz .

  Kabir Azabı ve Şiddeti

  Ey Ademoğlu! Yazık sana, beni ne kadar hesaptan çıkardın. Benim sıkıntı, karanlık, yalnızlık ve böcek yurdu olduğumu bilmiyor muydun Yolun bana düştüğünde ayakların geri geri giderken beni ne kadar hesap dışı bıraktın