Dilin Afetleri (Dil Belası)

Okundukça Susturan Eser İmam Gazali Dilin Afetleri Kitabı. Kitap detaylarına ulaşmak indirmek ve okumak için tıklayınız.

Eser Detayı

 • Yazar : İmam Gazali Hz.
 • Çevirmen : Muhammed Yavuz
 • Yayın : YASİN YAYINEVİ
 • Fiyat : ...
 • Görüntülenme : 6128
Sipariş Ver

Kitap Detayları

İmam Gazali Hazretleri'nin eserlerinden olan dilin afetleri veya dil belası olarakta bilinen eser ihya-u ulumiddin eserinden alıntı bir bölümünün tercümesidir... İnsanın Cennet ya da Cehenneme gitmesinde çok büyük belkide en önemli faktör olan dilin afet ve hastalıklarının yazıldığı bu eserde dilin yirmi çeşit hastalığından bu sebeple düşülen tehlikelerden bahsedilmekte tespitten sonra ise bu hastalığın nasıl tedavi edileceğini imam gazali hz. eserine yansıtmıştır. 

Hüccetül islam İmam Gazali ihyau ulumiddin eserinden alıntı, okundukça susturan eser olan İmam Gazali Dilin Afetleri Kitabı

Said bin Cübeyr (r.a.)'den rivayetle Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Ademoğlu sabah vakti uyandığında, tüm organları, dile şu hatırlatmada bulunur: (Ey dil!) Bizim hakkımızda Allah'tan sakın! Eğer sen düzgün olur, Allah'ın istediği doğrultuda çalışırsan, biz de doğru oluruz; eğer sen yoldan saparsan biz de yoldan saparız (biz sana bağlıyız)" (Tirmizi, Zühd, 60; Ahmed bin Hanbel, Müsned, 3/95)

Eğer Bu Kitap Hoşunuza Gittiyse Lütfen Paylaşın

Diğer Eserler

İmam Gazali Eserleri Açıklama

 • İhya'u Ulum'id-Din (4 Cilt)

  Üç şey kimde bulunursa onun imanı kemâle ermiştir: Allah rızası uğrunda kötüleyenlere aldırmamak, ameliyle riyâkârlık etmemek, biri dünya diğeri âhiretle alâkalı iki şey arz edildiğinde, âhiretle alâkalı olanı seçmek.

  Dilin Afetleri (Dil Belası)

  Okundukça Susturan Eser İmam Gazali Dilin Afetleri Kitabı. Kitap detaylarına ulaşmak indirmek ve okumak için tıklayınız.

  Ölüm ve Ötesi

  ‘‘Bize nasihat et ey Allah’ın Resulü ’’ diyen Hz. Ömer'e (r.a.) hitaben, Peygamberimiz (s.a.v. ): ‘‘ Nasihat olarak ölüm sana yeter, ey Ömer! ’’ buyurmuştur.Eğer ki bir insan ölümden herhangi bir ibret ve nasihat almıyorsa, başka hiç birşeyden alamaz .

  Kalplerin Keşfi Mukaşefetü'l Kulüp

  Muhteşem bir başyapıt, ayet hadis ve menkibelerle İslami nasıl daha güzel yasamamiz gerektiğini anlatan güzide bir eser